Jsem feministka a nemusím se za to stydět

Jsem feministka a nemusím se za to stydět

Ivu Moravcovou vytvoření stránek stopfeminismu.cz dosti zarazilo a s mými názory příliš nesouhlasí. Feministkou se již narodila. Odvahu k zveřejnění této skutečnosti dostala před rokem.

Dobrý den,

když jsem se dozvěděla, že se chystáte založit webové stránky stop feminismu, docela mě to zarazilo. Pak jsem si ale řekla, že nějaký důvod k tomu mít musíte, a že se pokusím jej pochopit. Třeba ten, že se dá očekávat, že hned, jak stránky spustíte, podívají se na ně a budou je reflektovat přinejmenším feministky a feministé, abychom pány, kteří sympatizují s tímto hnutím neopominuli. Plán se Vám podařil, protože minimálně jedna Vám teď píše.
Je dobře, že se nebojíte vystoupit s nějakým svým názorem a stát si za ním. Snad jen, napadá mě, jestli to vlastně není cesta příliš jednoduchá. Příklad si můžeme vzít z klasické scénky v hospodě. Zkuste tam sedět mezi muži i ženami a říci, že jste proti feministkám. Budou s Vámi zpravidla souhlasit a budou Vás uznávat. A zkuste říci: Jsem feministka. Ta druhá varianta se mi zdá o trochu těžší.
Stejně jako je těžší jít proti proudu, vydobýt ženám volební právo, právo, že si mohou vzít někoho z lásky, právo řídit auto a právo být modelkou, kterou svět uznává a to není práce žen, které byly proti feminismu.
A pokud Vaším cílem je rozbouřit vlny diskusí o feminismu, tak proti jakému směru feminismu vlastně bojujete? Víte přeci, že je jich více.
Sama jsem se jako feministka narodila a byla jsem jí dříve, než jsem vůbec zjistila, že nějaký feminismus existuje. Mám tu výhodu, že se nemusím stydět, když řeknu, že feministka jsem (i když odvahu jsem na to našla tak před rokem a reakce, zejména negativní, stojí za to), protože mi pán Bůh nadělil míry 90-60-90, výšku 182 cm a 62 kilo – bez anorexie, bez diet, prostě dar, kterého si vážím, protože tím jsem oproštěna o komplexy, které je jistě těžké v životě řešit.
Ono je vlastně jedno, jestli se za feministku považujete nebo ne. Důležité je, jestli dokážete stát na té správné straně barikády. A pro mě vyvstává otázka, komu těmito stránkami vlastně pomůžete? Ženy, které se cítí dobře v kuchyni, jsou šťastné, když jejich muži a dětem chutná jejich jídlo, nechť tam jsou, protože štěstí je přeci ta důležitá hodnota. A ony šťastné jsou. Neberte ale nám, ze srdce feministkám, které žijeme jenom jiné životy třeba s partnery, kteří vaří s námi, společně věšíme prádlo nebo opravujeme auto, zkrátka, učíme se jedni od druhých, to právo volat do světa, že i tak to jde.
A že existují radikální feministky, které demonstrují, říkají extrémní názory a „nenávidí“ muže, je sice fakt, ALE nebýt jich, neměla byste proti komu bojovat a vystupovat. A když se zamyslíte, jejich radikálnost je od nich vlastně geniální marketingový tah, protože až se tihle radikální lidé vykřičí, přijdou umírněné feministky a třeba Vám i mě i ostatním vydobudou právo na něco tak prostého jako je stejné platové ohodnocení za stejnou práci. Copak je to tak málo? Proto Vás prosím, buďte shovívavá, jinak se nikdy nehneme z místa. Za Vaši reakci budu velmi vděčná, ať se Vám daří v profesním i osobním životě. Iva Moravcová (24 let).

Přeji pěkný den,

jsem ráda, že jste mi napsala. A to i přesto, že se mnou v mých názorech příliš nesouhlasíte. Píšete, že jste se jako feministka již narodila. Vůbec nerozumím, co tím myslíte. Pokusím se Vám na mail tedy odpovědět, hned jak mi to trochu vysvětlíte. Protože zatím nevím, jak na to reagovat.

Váš mail se mi moc líbí. Bylo by možné ho zveřejnit na stránkách – ráda bych zde zveřejnila i nesouhlasné postoje.

Dominika

Diskuze - pouze po přihlášení k Facebooku

Feminismus škodí ženám

Feminismus ztratil svůj původní smysl. Stal se radikáním hnutím. Opomíjí ženskost a pokud se ve společnosti prosadí, začne škodit i …

Feminismus – co s ním dál

Feminismus si splnil své cíle a vytýčil si nové. Stal se extrémistickým hnutím. Existuje vůbec hranice, kdy feministky …

Něco z feministických stránek

Perličky, které jsem nalezna na feministických stránkách. Žádný muž by si neměl dovolit finančně podporovat svoji manželku. Rozdíly …

Jaká má být žena

Je u ženy důležitější vzhled nebo inteligence? Jaké byly, jsou a měly by být kladené požadavky na každou ženu. Pokud …

Jaký je ideální vztah mezi mužem a ženou?

Feministky a další aktivisti bojující proti „diskriminaci“ se mýlí v tom, co je nejdůležitějším principem soužití lidí. Ať už …

Co dělají hodné holky špatně

Feministky často v náboru nových členek poukazují na fakt, že hodné holky špatně končí. Proč některé dívky dávají …

Podíl feminismu na rovném postavení žen – minulost a současnost

Feminismu se podařilo dosáhnout mnohého. Ženy již mohou volit, studovat školy, vybrat si svobodně povolání. Žena kariéristka již …

Feminismus a muži

Mottem feminismu jsou rovné příležitosti. Problémy s očekávanou společenskou rolí mají ženy, problémy s prací a rodinou mají …

Vliv feministek na školství

Jak dnes působí feministky ve školství a co se učí děti z feministických publikací. Nedávno jsem narazila na velmi …